No menu items!

Havran, Kotleba a Rostas za slobodu prejavu

Havran, Kotleba a Rostas za slobodu prejavu

Havran, Kotleba, Rostas sa rozhodli založiť hnutie s názvom Aliancia za slobodu prejavu. K iniciatíve údajne dospeli po sérii viacerých hatespeech procesoch vedúcich až trestným penalizáciam. Liberalizmus by mal podľa nich zakazovať iba také názory, ktoré zakazujú iné názory. V tomto smere vyjadrili obavu z aktivizmu súdov a bigtech firiem, ktoré túto liberálnu hodnotu už nechránia.

Spojenie progresívneho teológa, známeho konšpirátora a predsedu strany radikálnej pravice spôsobilo šok najmä na dezinfo scéne a u antihoaxeroch. Ich ideologický spriaznenec, p. Havran bude pravdepodobne zrušený(canceled). 

Zakladatelia v memorande iniciatívy deklarujú, že freespeech je aj hatespeech. Podľa Havrana nie je podstatné, že sa s náckami neznáša. Sme svedkami trestných stíhaní za slová a symboliky. Toto do slobodnej spoločnosti nepatrí. Verejnosť by mala tiež vedieť, koho neznášam ja a koho tí druhí. Mali by sme mať na očiach sympatizantov radikálnej antifa, národného socializmu aj komunizmu. Takto nás vytláčate do geta a bublín, kde sa ešte viacej zradikalizujeme a robíte z nás martýrov. 

Iniciatíve vyjadrili podporu už aj ďalšie organizácie, medzi hejtermi obľúbená stránka Zomri, finančnú podporu prisľúbila firma VB Taxi (bratislavská taxislužba s farbami komunistickej polície) a známy revolucionár Blaha. Konateľ VB taxi považuje podporu tejto iniciatíve za logickú povinnosť ich značky. Roky používame v rámci nášho brandingu symboliku komunizmu bez akýchkoľvek námietok. Nikto nás za to nevypočúval, nežaloval ani to nespôsobovalo žiadne kontroverzie. Ako by verejnosť reagovala trebárs na Gestapo taxíky? Všetci by sme mali byť rovní pred zákonom pri používaní symboliky socializmu aj národného socializmu.

V rámci našej najnezávislejšej a praudivej žurnalistiky túto iniciatívu tiež podporujeme a želáme ASP veľa úspechov.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články