No menu items!

Liberáli nechcú registrované partnerstvá

Liberáli nechcú registrované partnerstvá a sú za ich úplné zrušenie. Skupina poslancov z SAS navrhla úplné vypustenie zákonného manželstva ako jediného registrovaného partnerstva z civilného práva. Podľa predsedu liberálov dôvodov na takéto riešenie je hneď niekoľko: 

Liberáli nechcú registrované partnerstvá
Nasvietenie prezidenského paláca LGTIXYZ vlajkou v roku 2999
  1. Ukončil by sa kultúrny spor o registrované partnerstvá, keďže štát by neregistroval nikoho.
  2. Išlo by o konečnú liberalizáciu rozvodov v súlade s liberálnou agendou.
  3. Viac ako 40% populácie aj tak uprednostňuje život v neregistrovaných partnerstvách. Štát zároveň registrovaných manželov bez problémov a kedykoľvek odregistruje (bez ohľadu na psychologické škody prípadných detí). Romantický alebo majetkoprávny blahobyt partnerov je štátu už úplne ukradnutý.
  4. Štát by sa odbremenil o zbytočnú administratívu.
  5. Centrálna registrácia manželstva neprináša partnerom žiadne špeciálne výhody. Vedeli ste, manželka nemá právo nahliadať do lekárskeho spisu manžela? Na majetkoprávne otázky postačujú aktuálne občianske zákony.

Podľa Sulíka, kto sa chce sobášiť nech tak urobí súkromne, v rámci svojej obľúbenej komunity. Ako klasickí liberáli sme za menej štátu v živote ľudí. Štát nie je farár, aby sobášil, ani morálna autorita, aby poučovala spoločnosť, ktoré vzťahy a zväzky sú viacej, a ktoré menej. Dnes už nepotrebujeme centrálneho registrátora papierov na lásku. Toto považujem za najkonzistetnejšiu liberálnu pozíciu v tejto agende. Sme liberáli nie ľavičiari.

Čo na to progresívni veriaci

Proti tomuto návrhu sa ostro vyhranili veriaci z Progresívneho Slovenska. Ľudia väčšinovo stotožujú legálne s reálnym a nové zákony sú efektívny spôsob výchovy spiatočníckej väčšiny. Zákon o registrovaných partnerstvách pre kohokoľvek je aj tak iba dočasné riešenie. Hneď ako ho prijememe, bude odmietanie civilného manželstva akýmkoľvek párom diskrimináciou. Nemôžu predsa existovať dve takmer rovnaké právne úpravy registrácie lásky, pričom do jednej sa môže vstupovať iba na základe sexuálnej orientácie. Registrácia partnerstva je cesta manželstva pre všetkých. Takto sa dosiahne zmena myslenia aj význam tohto slova, na ktoré si spiatočníci robia nárok. Slovám a slovkám treba dať nový progresívny význam, zavtipkovali si spolu Ondrej Prostredník a Miro Kocúr.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články