No menu items!

Liberalizácia LSNS?

liberalizacia lsns

Boj za slobodu prejavu

LSNS pokračuje v postupnej demokratizačnej premene. Tá sa začala už urputným bojom za slobodu slova, v ktorom sa Miňo ocitol na jednej lodi aj s teológom Havranom. Kým progresívna ľavica volá po cenzúre nenávistných prejavov, klasická liberálna pozícia, ku ktorej  zdá sa hrdo hlásia aj menovaní páni, považuje akýkoľvek prejav, ktorý nevyzýva k násiliu, za podmienku slobody prejavu.

Zvýšená inklúzia a diverzita členstva v strane pre sexuálne menšiny

Voľby 2020 priniesli ďalší prelom v liberalizácii LSNS. Do národnej rady sa z čísla 8 dostala kandidátka tejto strany, ktorá spoločne so svojím manželom, krajským precedom strany, aktívne realizovali životný štýl sexuálnych menšín – L(esieb), G(ayov) aj B(isexuálov). Ani skostnatenejšia časť vedenia strany, ktorá liberalizačným tendenciám stále odoláva, nevidí  v správaní dvojice problém. Ospravedlňuje to ako ich súkromnú vec. Hoci by niekto namietal, že je to pokytectvo, v skutočnosti ide o prelomový moment. A síce, fakt že rôzne sexuálne správanie, sexuálna identita nie je podmienkou akceptácie ani v strane akou je LSNS. Po rokoch tak budú mať predstavitelia LGB v parlamente konečne zastúpenie aj v rámci tejto strany. To sú dobré správy pre stále znepokojených antifa aktivistov. Budeme nakoniec sledovať odklon kotlebovcov od politiky triednej identity?

Členstvo aj pre kognitívne znevýhodnené osoby

Strana však myslí aj na ďalšie menšiny a znevýhodnené skupiny obyvateľstva. „Povedzte mi, v ktorej inej strane je toľko jedincov trpiacich zvýšenou hladinou toxickej maskulinty, intenzívnou formou historickej dysfórie či kognitívnej dizonancie,“ reaguje preceda a dodáva: „Naša strana je dlhodobo otvorená všetkým ľuďom dobrej vôle, bez ohľadu na hodnoty, schopnosti či inteligenciu.“


Aktualizácia

Novopečená poslankyňa sa krátko po zvolení vzdala mandátu. Jej manžel zložil funkciu krajského precedu a odišiel aj zo samotnej strany. Medializované informácie vnášajú do tohto rozhodnutia trochu svetla. Podľa oficiálneho vyjadrenia totiž dvojica dávnejšie prestala podporovať sexuálny život menšín a priklonila sa predošlej straníckej línii. To v dobe progresie nenašlo pochopenie v liberálnej časti LSNS, ktorá sa dvojicou prestala cítiť zastupovaná.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články