No menu items!

Putin, vtelenie pojmu demokracia

Putin vtelenie demokracia

Dôvery(vhodná) žurnalistika nás už nejaký čas upozorňuje na fenomén tzv. vtelenie Putina do obsahu slova demokracia.

Okrem USA ovládol duch Putina mysle mnohých už aj v najstaršej parlamentnej demokracii, vo Veľkej Británii. V posledných voľbách, ktoré boli hlave referendom o brexite sa to ukázalo jasne. Podobne ako sa u nás v prezidentských voľbách vyriadil Soros, tak sa Putin devastujúco prehnal Spojeným kráľovstvom. Ako to v danej situácii vyzerá? Voliči v záchvatoch hnevu, prieskumy úplne nefunkčné, zajakavajúci sa komentátori, výpadky Twitteru ale hlavne zisk konzervatívcov zdrvujúci a nevídaný od čias Margaret Thatcher.

V čase posvätnej nevyhnutnosti členstva v EÚ tento výsledok skrátka nedáva zmysel. Máme tu predsa aj tradíciu úspešných reparátov neúspešných referénd. (Ústavná zmluva 2005, Lisabonská zmluva 2008). Teraz, v roku 2019 EÚ reparát jednoducho zlyhal. Že išlo o zásah Putina, potvrdil už aj renomovaný politický kanál Zomri. Má o tom ešte niekto pochybnosti?

Otvárať dvere demokracii je riskantné. Putin môže prechádzať kedykoľvek. Ako sa ho chrániť? Čítajte bývalú žurnalistiku, politické antihoaxy, dôsledne a opakovane nálepkujte realitu aj ľudí, ktorí sú fašistickí, rasistickí, sexistickí, homofóbni, xenofóbni, fóbnofóbni…., a ešte mizogénni. Snáď z nich vyženiete ducha Putina.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články