No menu items!

Šikanované pocity Michala Trubana

Šikanované pocity Michala Trubana

Šikanované pocity Michala Trubana nedávno zaplakali nad ženami, ktoré by počuli tlkol srdca svojich počatých detí.

Nechal  sa tiež zlákať hoaxom o nebezpečenstve ultrazvuku, ktorý propagovali bývalé noviny, dnes lovci hoaxov a spiatočníctva, denník SME. Zranených pocitov Michala nám je ľúto, ale máme k nim niekoľko pochybností:

  1. Pochybujem o dostatočnej kvalifikácií prežívať tieto pocity u muža bez maternice.
  2. Michal pociťuje túto šikanu v mene tehotných žien, vrátane tých, ktoré by ocenili pomoc o záchranu ich dieťaťa. Tento postoj nie je dostatočne inkluzívny.
  3. Realita môže zraňovať naše pocity, avšak mimo tohto potenciálu, sa zdajú tie Michalove jednoducho zbytočné.

Príbeh služobnice

Ako protest použil Michal obraz žien v červených kostýmoch. Ide o inšpiráciu zo seriálu Príbeh Služobnice. V príbehu je vykreslený distopický svet totalitnej vlády Gilead, ktorú riadi sektárska elita. Celý svet trápi zvýšená neplodnosť. V Gileáde tento problém riešia služobnicami. Sú to plodné ženy zo zotročenej triedy, ktoré muži neplodných manželiek legálne znásilňujú, aby im dali deti. Počaté deti si prisvojujú a vychovávajú neplodné manželky tejto elity. Prirovananie tejto distópie k dobrovoľnému poučeniu pred interupciou, ktoré môže zachrániť život dieťaťa a žene ušetriť celoživotnú traumu, je absurdné.

V seriály téma potratov jednoducho nie je. Aj znásilnené ženy, ktoré počali, chceli svoje deti. To čo ale seriál adresuje, sa dá veľmi ľahko spojiť s ďalšími nárokmi tzv. reprodukčných práv, ktoré progresívny vlak pretláča. Dráma príbehu ukazuje až pudovú-pocitovú túžbu dospelých, osobitne žien po deťoch, a aké zvrátené môže byť povýšenie tejto túžby nad prirodzené práva detí a ich rodičov. Deti sú odtrhnuté od svojich matiek a ukradnuté o svoju identitu vinou dospelých, ktorí povýšili uspokojenie vlastných potrieb a pocitov nad všetko.

A tak úplne relevantnou paralelou k tejto fiktívnej dráme, sú dnešné požiadavky pokroku: 1.) umožnenie náhradného materstva, 2.) svojvoľné prenášanie rodičovských práv dospelým pred rešpektovaním prirodzených práv detí a ich biorodičov. Tieto nadpráva pre dospelých podporuje aj Michalova strana, bez ohľadu na reprodukčnú impotenciu a možnosti daného vzťahu poskytnúť dieťaťu to, na čo má prirodzené právo, a ktoré má mať prednosť pred saturáciou pocitovo-biologických potrieb dospelých. Využiť symboliku seriálu na pro-choice agendu je jednoducho komické. To môže pokojne používať aj pro-life hnutie, a oveľa relevantnejšie.

Možno dievčatá v červenom na balkóne NRSR boli v skutočnosti pro-life aktivitky a Michal sa iba opäť pomýlil. Kto vie. Overovať to nebudeme, keďže lovcov hoaxov je tu už dosť.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články