No menu items!

Tínedžer a strach roka 2019

Kto je skutočný tínedžer roka? Fion Ferreira je iba 18 ročný írsky vedec, ktorý sa dostal do titulkov svetových médii za úspech v riešení problému plastového znečistenia.

Osobnosť roka Fionn Ferreira

Fion Ferreira je iba 18 ročný írsky tínedžer, ktorý sa dostal do titulkov svetových médii za úspech v riešení problému plastového znečistenia.

Strach roka Greta Thunberg

Stal sa zanieteným bádateľom v problematike mikroplastov, ktoré je obtiažné vyčistiť najmä z vody. Väčšinu svojho času trávil vzdelávaním sa a domácim výskumom. V rámci svojho výskumu zhromaždil dostupné poznatky a vyvinul spôsob ako mikroplasty z vody neškodne extrahovať za pomoci rastlinného oleja a magnetického prachu. Na testovanie efektitivity tohto procesu vyvinul vlastný spektrometer a mikroskop. Špičkových vedcov a inžinierov nechal v nemom úžase potom, čo získal cenu Google Science Fair 2019 a víťazstvo Medzinárodnej ceny Intel za vedu a inžinierstvo. Fionn študuje chémiu na univerzite v Holandsku a aktuálne buduje prototyp zariadenia na čistenie vody. Pracuje tiež v svojom lokálnom planetáriu, kde dáva prednášky o hviezdach a hrá na trubku v univerzitnom orchestri.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články