No menu items!

Vallo zakáže cigánsku

Vallo zakáže cigánsku pečienku na Vianočných trhoch v Bratislave v tomto, aj nasledujúcich rokoch. Bratislavský primátor to považuje za princiálnu vec ako bojavať proti rasizmu a romofóbii. Tento slovný základ sa dotýka etnickej menšiny, v mene ktorej to najviac uráža progresívnych aktivistov, politikov ale aj dôvery-vhodných novinárov. Bratislavská kaviareň Vallovmu nápadu už zatlieskala, a tak bratislavčania a bratislavčanky cigánsku už jesť nebudú.

Nespokojný bratislavčan a bratislavčanka na vianočných trhoch.

Na otázku niekoľkých nespokojných občanov, či by primátora urážala aj gadžovská pečienka, Vallo neodpovedal a podráždene odišiel. Rovnako zostala nevyriešená otázka rómskeho podnikateľa, ktorý chce naďalej predávať pečienku pod tradičným názvom, a ktorého toto slovné spojenie vôbec neuráža. 

Problém slova cigáň však zďaleka nekončí pri cigánskej pečienke. Slovenčina je bohatá na výrazové prostriedky s týmto slovným základom, a stále zostáva aj slovníkoch. Či dôjde niekedy k ich prepisovaniu bude závisieť od rýchlosti pokroku. Facebook – nezávislá platforma pre všetkých, za pomoci nezávislých fakt-checkerov, takýto obsah dnes už korektne maže.

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články