No menu items!

Websuport bude registrovať aj partnerstvá

registrácia partnerov

Firma sa rozhodla pokračovať v odkaze zakladateľa Michala Turbana a okrem domén bude registrovať aj partnerstvá.

Záujemcovia sa budú môcť bezplatne registrovať cez stránku firmy. Partneri získajú certifikát partnerstva, šablóny zmlúv spolužitia v domácnosti, majetkovo podielovej zmluvy a splomocnenia na vzájomné zastupovanie. CEO spoločnosti toto považuje za inovatívne riešenie, ktoré pomôže ukončiť zbytočnú kultúrnu vojnu. Naša spoločnosť sa vždy hlásila k liberálnym hodnotám. Nepotrebujeme, aby sa štát staral do života ľudí. Sami sa môžeme registrovať, kto tak chce. Sme za inovatíne riešenia.

Nápad získal podporu aj na strane konzervatívcov a ocenil už aj pán Mlyna. Od mileniálov stále častejšie počúvame, ako nepotrebujú papier na lásku a populárnejšie sú v skutočnosti neregistrované partnerstvá. Centrálna registrácia a právna úprava civilných manželstiev je tu výhradne kvôli ochrane detí. V inom prípade je z pohľadu štátu aj civilné uznávanie prokreačných vzťahov zbytočné. Štát sa nezaujíma o pocity a pestrosť života rôznych vzťahov.

Proti nápadu odštátniť a liberalizovať registráciu partnerstiev vystúpili jeho tradiční proponenti. V uniknutom meme Inakosti sa dozvedáme: Legálne partnerstvá potrebujeme na politickú korekciu bigotných názorov a na redefinovanie manželstva. Spiatočnícka populácia ešte nie je pripravená uznať za manželstvo každý vzťah, ktorý to tak cíti. Strategicky preto nemôžeme požadovať hneď manželstvo pre každého. Stále viac ľudí však chápe, že legálne rovná sa reálne. Štát už nevlastní iba donucovacie prostriedky ale stáva sa aj poslednou a najvyššiou morálnou autoritou. Preto ak zákon hovorí, že niečo je legálne, namietať proti tomu je heretické, netolerantné a bigotné. Kodifikácia je teda výborný korekčný nástroj. Zraňujúce názory, ktoré nepovažujú pocity za dostatočnú podmienku vzniku manželstva, je vhodné ostrakizovať. Zároveň po legalizácii partnerstiev môžeme už ľahko nárokovať civilné manželstvo pre každého, pretože právne sa od partnerstva nelíši. Brániť tomu v situácii legalizovaných partnerstiev by bolo diskriminačné. Toto všetko treba robiť centrálne, plánovane a progresívne. Nemôže to robiť súkromná firma. 

Sleduj Praudivé

1,066FanúšikoviaPáči sa
75NasledovníciNasledovať
43NasledovníciNasledovať

Instagram

Zdieľať článok

Daľšie články